Dlaczego to robimy?

Osoby starsze są grupą narażoną na największe ryzyko w związku z koronawirusem. Dlatego powinny pozostać w domu, unikać kontaktu z innymi ludźmi, a w codziennych czynnościach typu zakupy, korzystać z pomocy osób bliskich i sąsiadów. Jednak nie każda osoba starsza ma taką możliwość, dlatego Biedronka uruchamia program „Czas na pomaganie seniorom 65+”.

Na czym polega program?

Chcemy połączyć tych seniorów, którzy potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów z wolontariuszami, gotowymi nieść pomoc. Tym samym Biedronka staje się platformą kontaktu między jedną i drugą grupą.

O akcji

Jak seniorzy i wolontariusze mogą się zgłosić do programu?

• Poprzez formularz na stronie czasnapomaganie.biedronka.pl
• Telefonicznie poprzez Biuro Obsługi Klienta ((22) 205 33 00, czynne 24h/7 dni w tyg.)
• W naszych sklepach są specjalne skrzynki – wystarczy wypełnić prosty formularz i wrzucić do skrzynki.

Jak to działa w praktyce?

• Potrzebujący seniorzy, jak i wolontariusze chętni do pomocy zgłaszają się do Biedronki.
• Biedronka sprawdza, czy w sąsiedztwie potrzebującego seniora zgłosił się wolontariusz gotowy zrobić zakupy osobie starszej.
• Jeśli tak, Biedronka dzwoni do seniora i przekazuje numer telefonu wolontariusza seniorowi i to do niego ostatecznie należy decyzja, czy skontaktować się z wolontariuszem.
• Obie osoby uzgadniają między sobą szczegóły dot. zakupów.

Seniorom, którzy mają aktywną kartę lojalnościową Moja Biedronka oraz wyrazili zgodę na połączenie swoich danych z danymi tej karty, Biedronka oferuje specjalną kartę Programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Karta ta umożliwia seniorowi zapłacenie za zrobione zakupy dopiero w momencie dostawy, bez potrzeby wcześniejszego przekazania pieniędzy wolontariuszowi.

Jak działa karta programu?

Senior, który jest uprawniony do otrzymania karty i chce z niej skorzystać, odbiera ją w sklepie Biedronka, a następnie wręcza wolontariuszowi. Wolontariusz płaci nią za zakupy w Biedronce. Senior płaci wolontariuszowi za dostarczone produkty dopiero w momencie ich dostawy, a ten otrzymaną kwotę wpłaca z powrotem na kartę w ciągu 2 dni w dowolnym sklepie Biedronka.

Możesz też:

Pójść do sklepu Biedronka
i odebrać formularz do wypełnienia
lub
Zadzwonić pod numer
(22) 205 33 00 * * Koszt połączenia zgodny z posiadaną taryfą